Pohádka naruby

15. února 2008 v 22:39 | Evulinka |  Moje tvorba
Pohádka naruby
Jeden krásný den, když všude lilo jako z konve, se v jedné chatrči na kraji lesa narodil chlapeček. Jeho máma mu dala jméno Honzík. Většinou hlady řval, někdy se i smál.
Když Honzíkovi bylo 5 let, uspořádala maminka pařbu s rodinou. Pozvala i babičku z druhé strany lesa. Cestou na pařbu babička nahlédla okénkem do světnice dvou loupežníků. Uviděla, že hrají pokr. Protože měla ještě spoustu času, přidala se k nim. Babičce se nedařilo, prohrála svoje brýle a důchod k tomu. Když se vydala dál na cestu, byla ráda, že předtím stihla koupit Honzíkovi dárek v tržnici. A celkem lacino za 2,50 Kč. Řekla si, že cedulku raději odtrhne, aby ji nepomluvili. Avšak si tu cedulku nepřečetla celou. Ještě na ní stálo: Hračka pouští barvu. Když došla k domku, už ji ve dveřích vítala maminka se slovy: ,,Pěkně vítám, babičko. Pojďte dál a posaďte se u nás. " Honzík byl z hračky nadšený. Jak má ve zvyku všechno kousat, pustil se do ohlodávání hračky a po chvilce celý zčervenal. Babičce to přišlo jako dobrý vtip, ale maminka byla celá zkoprněla. Protože maminka byla známá čarodějnice, tu pronesla k babičce: ,, Proklínám tě na věky. Odejdi pryč z mého domu a odstěhuj se na Sibiř."
Maminka před Honzíkem po celá léta schovávala zrcadla, aby Honzík neměl možnost se do něj kouknout.
Uplynulo pár let od této nemilé příhody, ale Honzík byl stále červený. Byl čas, aby se Honzík vydal do školy. Jelikož byl tolik natěšený, maminka mu nebránila. Ve škole se na něho všichni dívali s otevřenými ústy. Nikdo nevěřil svým vlastním očím. Protože v té době byla moderní pohádka o Červené Karkulce, dostal Honzík přezdívku Karkulák.
Ze začátku to Honzovi nevadilo, ale postupem času na to začínal být alergický. Když dosáhl 18 let, odstěhoval se do hustého lesa a tam začal nový život. Začal být zlý na všechny kdo se mu posmívali, že je červený a nikoho proto neměl rád.
Za dlouhý čas se mamince zastesklo po babičce. Protože měla slavit narozeniny, řekla si , že je to dobrá situace na usmíření. Proto zavolala Honzíkovi, ať nasbírá pár lesních plodů, že z toho udělá dobré pití, a o bábovku se postará sama doma. Honzík přiletěl k mamce a dali se do díla. Vznikla z toho zajímavá směsice. Když už to měli hotovo, Honza se vydal s košíčkem k babičce na Sibiř. Honza jde a jde a najednou potká sibiřského tygra, který ho chce sežrat. Honza, jelikož celý život posiloval s činkami, se tygra nezalekl. Oba se dali do zuřivého boje. Honza velkou převahou tygra porazil. Když se tygr plazil z bojiště prohodil ,, Zlý Karkulák. " a se smíchem pokračoval. To však Honzu naštvalo, přišel k tygrovi a nacpal mu bábovku do pusy. Tygr jak polkl zezelenal. Honza mu začal říkal Sibiřský zelenáč. Už si oba nemohli nic vyčítat a stali se nerozlučnými přáteli jako Shrek a oslík. Spolu se vydali k babičce na oslavu. Šli přes sedmero hor, sedmero luk a sedmero potoků až došli k Sněhurce a sedmi trpaslíkům. Ti také oslavovali, a to první výročí, že Sněhurka bydlí s nimi v domečku. Když se Sněhurka v dobré náladě podívala na Honzu, zasmála se a řekla ,,Ahoj Karkuláku ! " To Honzu naštvalo a dal ji napít maminčina mixu a Sněhurka zmodrala. Shodou okolností jel kolem švarný princ s červeným křížem na zadech. Dal Sněhurce pusu a ona ožila. V návalu radosti k princi pronesla: ,, Můj švarný princi, tys mne zachránil, proto se staň mým mužem." Ten však odvětil: ,, Nemohu princezno, dnes musim ještě zachránit Zaltovlásku, kterou unesl zlý drak. Až jindy ! " Karkulák a Sibiřský zelenáč se nabídli, že mu pomohou s drakem. Švarný princ souhlasil. Honzovi se Zlatovláska na první pohled zalíbila a proto bojoval jako o vlastní život. Draka společnými silami porazili. Zlatovláska se také zamilovala do Honzy a že byl červený jí vůbec nevadilo. Slavila se dvojitá svatba. Švarný princ se Sněhurkou a Honza se Zlatovláskou. Na svatbu samozřejmě pozvali i babičku. Takže vůbec nevadilo, že Honza k babičce s košíčkem vůbec nedorazil. Po svatbě žili všichni šťastně až do smrti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama