Johann Wolfgang Goethe-Utrpení mladého Werthera

15. února 2008 v 22:31 | Evulinka |  Čtenářský deník

Johann Wolfgang Goethe

(28.08.1749 - 22.03.1832)

Utrpení mladého Werthera

Kniha je psána ve formě dopisů, které psal Werther svému příteli Vilémovi, a ve formě úryvků z deníku. Kniha je rozdělena na dva díly. V prvním díle Werther přijíždí na venkov. Seznámí se s místním správcem a cestou na jednu slavnost i s jeho krásnou dcerou Lottou, která se po smrti matky musí starat o otce a o osm malých sourozenců. //<![CDATA[ //]]> Werther s ní tančí na plese a zamiluje se do ní. Od té doby Lottu často navštěvuje a její sourozence si velmi oblíbil. Lotta je však zasnoubena s Albertem, který je v té době pryč. Když se vrátí, s Wertherem se spřátelí a Werther je navštěvuje dál. Nakonec se ale rozhodne, že uposlechne přání své matky a přijímá práci na velvyslanectví, čímž začíná druhá část knihy.
Není tam šťastný, velvyslanec je puntíčkář. Werther se rozhodne odjet zpět na venkov, přestože se seznámil s dívkou, která mu Lottu připomíná. Albert si však nepřeje, aby se spolu tolik scházeli. Werther Lottu navštíví tajně a vyzná jí lásku. Lotta ho také miluje, ale nechce opustit manžela. Werther napíše Lottě dopis a zastřelí se Albertovou pistolí o půlnoci 24. prosince 1772. Ráno ho najde sluha, Werther je ještě naživu, zemře až v poledne. V noci je pohřben na místě, které si v dopise určil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fuck tokio hotel fuck tokio hotel | 19. ledna 2009 v 22:30 | Reagovat

no jako je to ta nejhorsi vec na svte takovi gays jsme tu fakt potrebovali hlavne ze jsou znich 13 letý holky udelany jak ja newim co.....fakt hnus rap forever

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama